Stare koszary

koszaryMiniona sobota przeniosła na chwilę ul. Legionów w przeszłość. Przechodnie jak i pasażerowie przejeżdzających tramwajów byli zdumieni widokiem dziwnie ubranych ludzi. Przed starymi koszarami 31 Pułku Strzelców Kaniowskich u zbiegu Legionów i Pogonowskiego można było spoktać szeregowców Wojska Polskiego rodem z okresu międzywojennego, pruskiego oficera a także carskich żołnierzy.

Tak mniej więcej wyglądała akcja zorganizowana przez stowarzyszenie „Strzelcy Kaniowscy”. Miała ona na celu przybliżyć mieszkańcom Łodzi historię związaną z tym obiektem oraz pokazanie że trzymanie przy życiu takich obiektów ma sens. W końcu to także część historii naszego miasta.
Wraz ze „Strzelcami Kaniowskimi” udział w akcji wzięli również członkowie GRH „Żelazny Orzeł” oraz nasze Stowarzyszenie „Grupa Łódź”
Na mini wystawie prezentowaliśmy eksponaty związane historycznie z pierwszym etapem „życia” koszarów czyli Zaboru Rosyjskiego oraz I Wojny Światowej.
Pomimo dosyć skromnych możliwości wystawienniczych nasz happening spotkał się z uznaniem przechodniów.

 

Skromnie ale rzeczowo 🙂

 

Nasza skromna wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem przechodniów 🙂 Prezentowaliśmy artefakty związane z I Wojną Światową

 

„Strzelcy Kaniowscy” prezentowali wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego z lat 30-tych XX wieku.

 

Klimat czasu „Wielkiej Wojny” nadawali członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Żelazny Orzeł”

 

Patrol 28 PSK przechadzający się wzdłuż ul. Legionów…

 

Beton to beton nie ważne że z cegły… czyli wizyta znajomych od „betonu”

 

Grunt to dobrze wyglądać 🙂

 

Wymiana uwag i doświadczeń…

 

Oczywiście trzeba było zaistnieć w mediach 🙂

photo by Gunship

kbus